כך כותבת ליז מאירי

זה מספיק חשוב שלא רק תעשו לייק אלא תשתפו!. התקשורת מחליטה מה יהיה על סדר היום, ומה תדעו ומה לא! לאן הם הועלמו? לפעמים נדמה לי שאנו חיים בארגנטינה של שלטון החונטה, שם העלימו אזרחים מתנגדי השלטון, בישראל 2017 מעלימים ומשתיקים עיתונאים שחשודים כימניים, לא ימין קיצוני, קצת ריח של ימני וזה מספיק. אז הנה מה שקרה בתאגיד השידור הציבורי בזמן שישנתם, תרגיל ששמור לעיתונאים ימניים, קוראים לזה פוטץ'.

עיתונאים בכירים, ומעולים, מהעילית העיתונאית, נזרקו ככלי אין חפץ בו, או פשוט נדחקו לשוליים. למי שלא האזינו לרשת ב' אציג במי מדובר, מי שהאזין מכיר. יוסי הדר עיתונאי משכמו ומעלה, אינטליגנט וחד, עם קול כל-כך רדיופוני שאפילו בקרב שדרי רדיו קשה למצוא, שהנחה בצורה מדהימה את תכנית הדגל של התחנה "הכל דיבורים", להנאתנו המאזינים, בתחילה סולק מהנחיית תוכנית זו, והועבר להנחיית יומן הערב (תכנית עם הרבה פחות ריטינג) מס' פעמים בשבוע, כשהוקם התאגיד הוצע לו תפקיד מבזה הרבה מתחת לרמתו, יוסי סירב, וברגע שאין תפקיד חלופי אתה מפוטר אוטומטית, אז יוסי הדר "התפוטר".

אמיר איבגי גם הנחה תוכניות בפריים טיים, והשמיע דעות פטריוטיות, רחמנא ליצלן, לאמיר הוצע תפקיד זוטר, הרבה מתחת לרמתו, הוא סירב, ומשכך "לא נקלט" בתאגיד במילים אחרות: פוטר. נחמה פורתא: איבגי עבר לערוץ 20, אבל ההפסד הוא של כולנו המאזינים.

בני טייטלבאום, המקסים, הנחה גם הוא לתפארת, את תכנית הדגל, התכנית הכי מואזנת בתחנה "הכל דיבורים", וגם הוא הריח מנטיה ימינה, למרות שהיה רחוק מלהיות בוטה באמירותיו, ממה שמרשים לעצמם העיתונאים השמאלנים, כי השידור הציבורי הרי שייך לאבא שלהם,טייטלבאום הנחה את התכנית בימים א'-ד', טייטלבאום עבר לרשת מורשת, מאזיני רשת מורשת הרויחו, ואנחנו כל היתר הפסדנו האזנה לכתב בענייני אקטואליה מן השורה הראשונה. לשם השוואה בתוכניתה של קרן נויבך (כן, כן היא מהצד "הנכון" של המפה הפוליטית) "סדר יום" לא נגעו למעט הזזתה מ-8 בבוקר ל-10 בבוקר. כנ"ל אריה גולן, אסתי פרז, יואב קרקובסקי, חנן קריסטל, הפרשן המשפטי (כן הוא נגד הריסת בתי מחבלים) משה הנגבי, ערן סיקורל, גיל ליטמן, כל מי שיודע על איזה צד מרוחה החמאה, הושאר על כנו.

גם הכתב הצבאי של הערוץ הראשון אלירן טל, שעבד ברשות השידור כעשור "מצא את דרכו". החוצה.

כדי לחשוב שזה צירוף מקרים מופלא צריך להיות תמים במקרה הטוב, טיפש ורשע במקרה הרע.

התאגיד החדש "כאן" הוא די אותה גברת בשינוי אדרת, רק יותר שמאלני, בימנים הם טיפלו כפי שראיתם. והם הביאו כמה ימנים, באמת תודה שסילקו עשרות ימניים והביאו 2-3 במקומם, כי בכל זאת צריך עלה תאנה, ומראית עין, אבל אל דאגה, חלילה וחס, הם לא יקבלו משבצת שידור עצמאית: לקלמן ליבסקינד הוצמד אסף ליברמן, כי צריך איזון… גם לאמילי עמרוסי הוצמד "מאזן": יובל אלבשן. רק לקרן נויבך אין צורך בפרטנר, גם לא ליואב קרקובסקי, הם מהברנז'ה. אז שלא תצפו לשמוע במשך שעה שלמה בתאגיד השידור הציבורי החדש "כאן, עיתונאי ימני לבדו, לא יקרה!

ובזמן שדאגו לסלק את העיתונאים הבכירים האלה, שנמצאים בדרג של יעקב אחימאיר, איילה חסון, יעקוב אילון, הביאו במקומם, ילדים שלא יבש החלב על לשונם, לא אנקוב בשמות כדי לא להעליבם. ההיגיון אומר שכשמקימים גוף חדש, ויש צמצומים, קודם דואגים לקלוט את העובדים הקיימים, הגיון זה "משום מה" פסח על התאגיד החדש, כי הם דאגו לקדימות לאנשי שלומם מצד שמאל של המפה, ודאגו לרשימת חיסול.
אמיר איבגי כבר מצא את מקומו בערוץ 200, יוסי הדר התפוטר, יוחזר לאלתר יוסי הדר!, ואת בני טייטלבאום המקסים "החביאו", יוחזר גם בני לפריים טיים!. אז הכל שם נעשה באופן כשר, אבל הוי כמה מסריח, הצחנה מגיעה לשמיים, איני מכירה את כל השדרנים, אבל ברור לכם ש"הטיפול" הזה לא פסח גם על מפיקים/כתבים או כל בעל תפקיד אחר שנחשד בימניות.

אז גאולה אבן לפני שאת בוכה, אולי תלחשי באוזן לבן זוגך, גדעון סער, שילחש לחבר שלו גלעד ארדן לעשות משהו בנדון? לא באמת! גלעד ארדן, איתן כבל ויאיר לפיד שיזמו את הקמת התאגיד החדש, דאגו להכניס לשם את אנשי שלומם, אז כשתשמעו מחמאות וליטופים כלפי השלושה הללו, תבינו מאיפה זה בא. שלא תגידו שלא ידעתם. זמן להתעורר ולפקוח עיניים.
*** עדכון של הפוסט:
מבחינתי זה אולי הפוסט הכי חשוב שכתבתי עד היום. המאבק על פניה של החברה הישראלית, התקשורת היא אחד הגורמים הכי חשובים בפניה של כל חברה, וכשמסלקים משם עיתונאים ימניים ומזרחיים ( יוסי הדר, אמיר איבגי, אלירן טל) אסור לשתוק על כך. התקשורת מחליטה מה יהיה על סדר היום, מה תדעו ומה להשתיק!, מה לא תדעו! מבקשת לא לעשות רק לייק! לשתף! כדי שכל אדם בישראל ידע איך שדדו את השידור הציבורי בישראל, ולא, לא ביבי אשם בכך (מי שמכיר אותי יודע שאיני חוסכת את שבט לשוני ממנו, לא הצבעתי לו בשתי הבחירות האחרונות ולא אצביע בעתיד), אלא כחלון, איתן כבל, לפיד וארדן, שדחפו להקמתו של גוף גרוע מקודמו. ביבי הבין זאת באיחור והצליח מעט מאוד בצמצום הנזק ע"י כך שלא איפשר שמנהלי התאגיד יהיו אלדד קובלנץ וגיל עומר השמאלנים. נא לשתף!!!!.